Gry edukacyjne dla dzieci do 20 zł - do wykorzystania w domu i na zajęciach

Gabriela Klimala Gabriela Klimala

Gry edukacyjne dla dzieci do 20 zł - do wykorzystania w domu i na zajęciach

W okresie przedświątecznym na półkach w sklepach górują stosy przytulanek, zabawek, układanek i gier. Z powodu naszego zabiegania czy braku czasu, często nie jesteśmy w stanie dokładnie przyjrzeć się wszystkiemu, co proponują nam wydawcy i sprzedawcy. Jak wyłapać spośród nich te, które będą nie tylko świetną nowością dla dziecka, ale także wspomogą jego rozwój czy terapię? Warto przyjrzeć się poniższej liście zanim wyruszycie na przedświąteczne zakupy w poszukiwaniu prezentów. Przekonaj się, że gry edukacyjne to także świetna zabawa z dzieckiem w domu.

Skąd ten dźwięk?


Propozycja doskonała dla maluszków, które dopiero uczą się naśladowania dźwięków, ale także dzieci, które nabywają słownictwo. Umożliwia zabawę w zgadywanie, dopasowywanie odgłosu do zwierzęcia. Zawartość pudełka pozwala także na grę w Piotrusia czy Memory – tak bardzo przez dzieci lubiane.

https://www.ceneo.pl/47485288

Spójrz i zapamiętaj

A może warto poćwiczyć koncentrację wzrokową? Spójrz na obrazek i zapamiętaj nawet najdrobniejsze szczegóły, jakie się na nim znajdują. To ważne, ponieważ za chwilę możesz trafić na obrazek, który różni się od niego tylko drobnymi elementami. Czy Twoje dziecko zapamięta wszystko i nie utraci ani jednego punktu przy odpowiadaniu na pytania? A czy Tobie się to uda? Sprawdźcie! Pamiętajcie jednak - to gra na czas!
Grę można także wykorzystywać do ćwiczenia umiejętności budowania zdań - opiszcie co przedstawia wylosowany obrazek.

https://www.ceneo.pl/52304548

Mówię poprawnie

A Twoje dziecko mówi poprawnie? Sprawdźcie. Gra podobna jest do popularnego „Chińczyka” – każdy z graczy ma po dwa pionki, którymi musi dotrzeć do celu. Po każdej zmianie miejsca trzeba wylosować i poprawnie nazwać obrazek. Gra przeznaczona jest w szczególności dla dzieci, które dopiero utrwalają głoski sz, ż, cz, dż, ś, ź, ć, dź oraz s, z, c, dz. Skoncentruj się, by nie pomylić żadnej głoski. Obserwuj przeciwnika, bo może zbić Twój pionek!

https://www.ceneo.pl/49973292?se=G51of9YSgjWGhs2i2yqPhR7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMIxfPCsfWz4QIViFQYCh1wiQRPEAAYASAAEgIi7vD_BwE

 

Drabina i Drabina 2

Zbuduj drabinę i pnij się w górę. Czytaj, powtarzaj wyrazy i wyrażenia, buduj zdania z wylosowanych kart. Uważaj, aby nie spaść. Ciekawie zbudowana kostka, która zawiera także punkty minusowe powoduje, że gracze w kilka chwil mogą znaleźć się z powrotem na starcie. Kto będzie pierwszy na szczycie po wygraną?

https://www.ceneo.pl/10248276

 

Poznajemy zawody

Komu potrzebny do pracy jest wałek, a komu pałka? Czego potrzebuje lekarz? Gra planszowa, a zarazem układanka. Wybierz jedną postać i zbierz wszystkie atrybuty, których potrzebuje w swoim zawodzie, zanim dotrzesz do mety. Uważaj na czyhające po drodze przeszkody.

https://www.ceneo.pl/1653461

 

Puzzle – przód i tył

Jak wygląda papuga albo mysz – każdy wie. Ale jak wygląda z tyłu? Układanka dla najmłodszych, która pozwala ćwiczyć koncentrację wzrokową, sprawność manualną. Obserwuj i kojarz!

https://www.ceneo.pl/55644505

 

Warzywa i owoce


Układanka, która obrazuje dziecku gdzie rosną poszczególne warzywa i owoce. Znajdź taki sam element i powiedz, gdzie rośnie poziomka, marchewka, jabłko i wiele innych przysmaków. Naucz dziecko skąd się bierze nasze pożywienie.

https://www.ceneo.pl/55644507

 

Czy wiesz jaki to zwierz?

Zobacz i powiedz czy je to ucho, a kto ma taki ogon. Liczy się refleks – kto pierwszy ten lepszy. Gra planszowa, która wspomaga koncentrację i spostrzegawczość. Warte polecenia nie tylko dla starszych dzieci, ale również tych, które poznają zwierzęta – pozwolą poznać je naprawdę dokładnie, ze wszystkimi szczegółami.

https://www.ceneo.pl/28835798

 

Zagadkowe wierszyki

Posłuchaj uważnie, co to jest? Wykonaj zadanie, zdobądź punkt i zbuduj większą wieżę niż przeciwnicy, a na pewno wygrasz. To szansa na prawdziwy rodzinny teleturniej i wyścig po wygraną. Grę można wykorzystywać także do opisywania obrazków – rozwija słownictwo oraz umiejętność opisywania przedmiotów, budowania zdań i zadawania pytań.

https://www.ceneo.pl/34155084

Aktualne zapisy
Pierwsza wizyta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Myślę o sobie, że… – czym jest samoocena i jak się rozwija?